De buiten competitie staat op het punt van beginnen. De eerste trainingen en oefenwedstrijden hebben al plaats gevonden op ons veld. Het mooie aan de veldcompetitie is dat deze bij alle korfbalverenigingen wordt gespeeld op het eigen complex. Tijdens de veldcompetitie zie je alle clubs tot leven komen. Al jaren zet de korfbalbond in op de zaalcompetitie. Ze gaan daarin echter veel te veel voorbij aan alle clubs die niet in de topleague spelen, maar goed hier zal ik een andere keer een stuk over schrijven. Het is veel leuker om over alle leuke zaken te schrijven die er bij onze club te gebeuren staan.

Allereerst is er op zaterdag 6 april een feestelijke dag op ons complex. Op deze dag openen we officieel het clubgebouw fase 1! De hele ochtend is er gratis koffie, thee en limonade.

‘s Middags tussen 14 en 16 uur wordt er aan de jeugd suikerspinnen en popcorn uitgedeeld. Om 15.00 uur wordt de vernieuwde Kemphaan door jeugdleden officieel geopend. Na een korte speech waarbij alle vrijwilligers worden bedankt voor hun hulp nemen we de Kemphaan weer in gebruik. We hopen heel veel gasten te mogen ontvangen om een daverend applaus aan het team verbouwers te geven.

Na de opening speelt Roda 1 een echte derby tegen Furore uit Assendelft. We gaan ervan uit dat we heel veel supporters langs de lijn hebben staan om ons eerste team naar de overwinning te schreeuwen.

Een clubgebouw is er ook om gezellig met elkaar samen te zijn. Na de wedstrijd eten we met z’n allen hamburgers en friet. Geef je op via deze link: https://forms.office.com/r/D7rHZrmg2D

Voor alle ouders en jeugdleden geldt: Geef je op het wordt bere-gezellig! Als alle bordjes in de vaatwasser staan gaan de voetjes van de vloer. Rond een uur of 9 start de muziek en gaan de disco lampen aan.

Tot 6 april op het Roda veld!

Age Knossen

Het zaalseizoen is voor onze vereniging ten einde en de eerste veldtrainingen hebben al weer plaatsgevonden. De overgang van zaal naar veld leek ons een mooie periode om eens even de balans op te maken.

Terugblik…

Als technische commissie kijken we met wisselende gevoelens terug op het zaalseizoen. Als we puur naar resultaat kijken dan is het natuurlijk teleurstellend dat ons vlaggenschip na een aanwezigheid van +/- 17 jaar in de 1e klasse zaal, degradeerde naar de 2e klasse. Roda 1 was ingedeeld in een sterke poule en heeft helaas te kampen gehad met zware blessures van een aantal belangrijke spelers. Ondanks de degradatie zijn er zeker ook lichtpunten, zo haalde Roda in de laatste twee zaalwedstrijden mooie resultaten en hebben vele spelers uit het tweede, maar ook uit onze talentvolle junioren groep hun eerste minuten in het eerste team gemaakt! Volgend jaar terug knokken en door het spelen tegen waarschijnlijk veel meer regionale tegenstanders liggen er ook weer kansen en nieuwe uitdagingen.

Roda 2 had eigenlijk een prima zaalseizoen en speelde lang om de bovenste plek in de reserve 3e klasse mee. Veel spelers hebben flinke stappen gezet en het team oogt steeds volwassener. Het spelen in wisselende samenstelling, mede door genoemde blessures bij Roda 1 is wel een aderlating geweest. Toch ook hier van belang om nog even te noemen dat er vele junioren minuten hebben gemaakt in het 2e.

Roda 3 bestond in de zaal uit een combinatie van Roda 3 en Roda 4. In wisselende samenstellingen is dit team zesde geëindigd in de reserve 4e klasse. Een aardig resultaat.

Vooruitblik..

Een vernieuwde kantine, weer vier Roda senioren teams actief op het veld en veel derby’s op het programma ….Dit zijn de mooie ingrediënten voor het aanstaande veldseizoen.

Roda 1 komt uit in de eerste klasse veld en speelt tegen Furore 1, Oosterkwartier 1 en Sporting Badhoevedorp 1. Alle drie tegenstanders die de afgelopen jaren de weg omhoog hebben gevonden. Roda opent op 6 april thuis tegen Furore en we zijn erg nieuwsgierig naar de krachtverhoudingen. Van Roda mag verwacht worden dat zij met een bepaalde mate van volwassenheid en de wil om te winnen van betekenis kunnen zijn in deze poule. Alle succes gewenst!

Roda 2 gaat strijden om lijfsbehoud in de reserve 2e klasse. De verwachting is dat zij met tegenstanders als GG 4 en Pernix 4 een aantal ervaren teams treffen. Madjoe 2 eindigde in de zaal 2e klasse keurig in de middenmoot. Kortom ogenschijnlijk een sterke poule. Roda 2 heeft laten zien een heel behoorlijk niveau te kunnen halen en in fases makkelijk te kunnen scoren. We hebben dan ook veel vertrouwen in goede resultaten.

Roda 3 en 4 gaan op het veld spelen in de breedtesport. Er staan een aantal leuke tegenstanders op het menu. We hopen dat beide teams ondanks de nog wat dunne bezetting een heel leuk veldseizoen tegemoet gaan.

Het oog op volgend seizoen….

Als technische commissie zijn wij bezig met de uitwerking van een 2-jaren plan(publicatie in mei/juni 2024), waarin naast plezier uiteraard ook sportieve ambities staan beschreven. Deze sportieve ambities hangen ook samen met de overgang van onze junioren. We vinden het van groot belang om hen in de komende jaren verder te ontwikkelen op fysiek, technisch -en tactisch gebied.

Een belangrijke rol is weggelegd voor de trainers/coaches die hier hun bijdrage aan gaan leveren in de komende jaren, maar het vraagt natuurlijk ook iets van de huidige senioren teams. Momenteel worden er belangrijke stappen gezet om deze verbinding te versterken. Zo gaan de junioren als gehele groep een aantal keer meetrainen met de selectie in de komende periode.

Technische commissie WKV Roda

TeamMaandagDinsdagWoensdagDonderdag
Roda F118.00-19.00
Roda E118.00-19.0018.00-19.00
Roda E218.00-19.0018.00-19.00
Roda E318.00-19.00
Roda D119.15-20.1519.15-20.15
Roda D218.30-19.3018.30-19.30
Roda C119.00-20.0018.00-19.00
Roda C219.00-20.0019.00-20.00
Roda B119.00-20.0019.00-20.00
Roda A119.15-20.1519.15-20.15
Roda 3 en 420.00-21.0020:15-21:30
Roda 1 en 220.15-21.4520.15-21.45
Recrestars20.00-21.00
Terwijl de laatste wedstrijd al was gespeeld en de koploper alleen nog hoefde te winnen van de nummer 5 in de poule, bleken we iets te vroeg de hoop te hebben opgegeven. Trainer Gerrit- Jan was absoluut van mening dat zijn B1 het sterkste team in de poule was en was minder verrast dan de ouders. De waarheid ligt een beetje in het midden. Met het verlies van Helios kent de poule twee kampioenen en dus mocht er gehuldigd worden!
Afgelopen zaterdag na de – gewonnen – oefenwedstrijd hebben B1, ouders en andere geïnteresseerden zich verzameld. Bij het woordje heeft de jeugdcommissie besloten om eens te onderzoeken hoe ieder zich voorbereid op de wedstrijd. Meteen waren er angstige blikken richting ouders. Wat zouden ze verteld hebben? En wat blijkt: we hebben minimaal twee spelers die douchen vóór de wedstrijd, zodat de haren goed zitten en ze lekker ruiken. Een iemand laat de hond alleen uit als de B1 verliest en dus bijna nooit. Het halve team is kleding, schoenen of bidons kwijt of raakt in de tijdstress bij vertrek. Soms lijken het net pubers.
Maar ondertussen zijn ze met z’n achten een goed geoliede machine met elk eigen kwaliteiten op het veld. Inmiddels vallen het publiek de steeds verfijndere looplijnen en afgesproken acties op. Gerrit-Jan heeft ze goed gedrild. We zijn benieuwd wat het veldseizoen gaat brengen!
Het was de eerste huldiging in het verbouwde en nog niet eens officieel geopende clubgebouw. Overigens heeft teamlid Eefje geholpen bij het uitzoeken van de keukenkastjes en spotjes, dus we konden meteen haar werk bewonderen.
De jeugdcommissie

Afgelopen zaterdag 16 maart was de laatste wedstrijd van Roda 1 in de zaal. Het beloofde een, op papier, moeilijke wedstrijd te worden tegen de koploper.
Gelukkig waren er maarliefst 13 pupillen vanuit de E1 en E2 aanwezig om het eerste aan te moedigen. En dat heeft zeker geholpen!

Nadat Chayenteley de doorloopbal mocht nemen, die overigens maar net mis ging, kon de wedstrijd beginnen. Knap gedaan hoor Chayenteley!

Roda kwam zeer sterk uit de startblokken, voordat we met onze ogen konden knipperen was het al 1-0.

De spelers van de E1 en E2 werden hier nog enthousiaster van dan ze al waren. Want hoe spannend is het als je mee op mag lopen met een selectiespeler en dan ook nog eens de hele wedstrijd mag blijven kijken en mag trommelen en de spelers kan aanmoedigen om ze naar de overwinning te schreeuwen.

En dat is precies wat onze kanjers gedaan hebben, ze hebben de longen uit hun lijf geroepen en de trommels nog net niet stuk geslagen.

Maar het heeft geholpen, Roda 1 behaalde een knappe overwinning, het werd uiteindelijk 18-12, de punten gingen mee naar Westzaan!!

 

Aankomende zaterdag zetten we niet 1 team maar 2 teams in de schijnwerpers. De E1 en E2 zijn deze week samen team van de week bij de wedstrijd van Roda 1 tegen Reflex 1. Twee teams, betekent dubbel zoveel enthousiasme op de tribune, dubbel zoveel aanmoediging op de trommels en dubbel zoveel plezier! Lois, Lianne, Chayenteley, Noor, Jurre, Alejandro, Mara, Jade, Saar, Elize, Julia, Chayenna, Beau en Elisa zijn onze E toppers.

De E1 is een team vol enthousiaste stuiterballen. Ze stuiteren de bal graag in de korf en stuiteren ondertussen ook zelf over het veld. In de competitie staan ze 5e. Ze werken hard voor de winst maar de laatste paar wedstrijden zijn de tegenstanders helaas net een tandje te sterk. Toch zijn ze dit seizoen enorm gegroeid in hun spel. Het schot wordt steeds beter en ze gaan steeds meer samen spelen. Onder leiding van het trainerstrio Pim, Felix en Yves worden er iedere training weer nieuwe dingen geleerd en druk geoefend op het scoren. En scoren doen ze uiteraard het liefst. Straks weer een nieuwe ronde en nieuwe kansen in de veldcompetitie!

Ook de E2 is net zo enthousiast. In de competitie hebben ze het pittig maar afgelopen week kwamen ze dichtbij een gelijkspel. Ondanks dat het E2 team een relatief “nieuw” team is met nieuwe aanwinsten voor Roda, is het een hecht maar vooral sportief team. Als ik aan de enthousiaste coach Remco vraag wat het team typeert dan krijg ik als antwoord: “De E2 is een gedreven team met doorzetters”. Hoe sterk de tegenstander ook is. Ze laten zich niet uit het veld slaan. De E2 is een team met veel verschillende kwaliteiten. Ze geven de tegenpartij geen ruimte en verdedigen goed. Ook kunnen ze snel schakelen en de aanval inzetten, met maar 1 doel voor ogen………..SCOREN!

De E1 en E2 lopen zaterdag op met de selectiespelers van Roda 1. We stellen deze kanjers graag samen met de selectiespelers 1 voor 1 aan jullie voor. 1 van de jeugdspelers mag voor aanvang van de wedstrijd een doorloopbal nemen. Wie dat wordt dat houden we nog even geheim. Roda 1 speelt tegen de koploper van de competitie en heeft een grote uitdaging voor de boeg. Ze kunnen de aanmoediging van de E pupillen goed gebruiken. Het belooft een mooie sportieve middag te worden. De spelers van de E1 en E2 hebben er in ieder geval veel zin in. We zien je graag zaterdag a.s. om 15:00 uur in Topsportcentrum de Koog. Hoe leuk zou het zijn als de tribune tot de nok gevuld. Tot zaterdag!

Afgelopen week vloog Rene Bloemberg over Westzaan. We kregen deze prachtige foto’s van hem doorgestuurd. Vanuit de lucht is de prachtige nieuwe gevel zichtbaar en ook zijn de zonnepanelen goed te zien.

Binnenkort volgt er  meer informatie over onze verbouwing en de feestelijke opening van fase 1.